Labneli Izgara Patlıcan Rulo

Labneli Izgara Patlıcan Rulo | Yapılışı:

Patlıcan Rulo’nun sosunu hazırlamak için 1 diş sarımsağı iyice dövün. Yeterince tuz, balzamik sirke, toz şeker ve zeytinyağı ile karıştırın. Hazırda bekletin.

Patlıcanları mümkün olduğunca ince olacak şekilde (yaklaşık 2-3mm kalınlığında) uzunlamasına kesin ve tuzla ovun. Üzerilerinde su damlacıkları belirene kadar (yaklaşık 30 dakika) acısının çıkmasını bekleyin ve sudan geçirip iyice kurulayın. Izgaranızı (veya tavanızı) hafifçe yağlayın ve patlıcanları harlı ateşte çift taraflı ızgara yapın. Ayrı bir tabağa alın.

Patlıcanlar henüz sıcakken fırça yardımıyla sosunu her 2 yüzeyine de bolca sürün. Sosunu iyice emmesi için 1 saat kadar bekletin. İncecik kıyılmış fesleğenleri labne peyniri ile karıştırın ve patlıcanların içine koyup rulo yapın.

Labneli Izgara Patlıcan Rulo servise hazır. Dilerseniz yarım kesilmiş çeri domates ile süsleyip kürdanla ikram edebilirsiniz. Afiyet olsun!

Chef’in Notu:
Labne yerine keçi peyniri veya parmesan & ricotta peynirlerini bir arada kullanabilir; aynı tarifi patlıcan yerine kabak ile de deneyebilirsiniz.

MALZEMELER:
3 patlıcan
5 çorba kaşığı Balzamik sirke
2 çorba kaşığı zeytinyağı
Yarım çay kaşığı toz şeker
100 gram labne peyniri
Taze fesleğen
Sarımsak
Tuz

Sevdiysen Söyle :))