Cunda – Ayvalık | Nerede kalınır?

Altay Butik Otel, Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı meşhur tatil beldesi Cunda – Alibey Adası’nın merkezinde yer alan, sekiz odası ve toplam 19 yatak kapasitesiyle misafirlerine hizmet veren şirin bir butik otel.

Geçmişi 1960 yılına dayanan bu şirin butik otelin işletmeciliğini üstlenen Neptün & Cihan Kocamaz çiftinin hikayesi, büyük şehrin ve kurumsal yaşamın stresinden uzaklaşıp ‘hayatı yakalamak’ isteyen bir çok yeni girişimciye örnek teşkil ediyor. Her ikisi de farklı şirketlerde üstlenmiş oldukları üst düzey yöneticilik kariyerlerini geride bırakıp ADALI olmaya karar vermişler. Profesyonel kariyer hayatları boyunca edindikleri tüm tecrübeyi amatör işletme ruhuyla harmanlayıp, butik hizmet anlayışıyla misafirlerini ev ortamından farksız bir konfor ve samimiyetle ağırlıyorlar.

Oda+Kahvaltı bazında hizmet veren Altay Butik Otel‘de kahvaltıda sunulan çeşit çeşit ekmekleri ve gün içinde servis edilen tüm tatlıları Neptün Hanım kendi elleriyle hazırlıyor. Bu hünerli ellerin sırrı ise aileden gelme. Zira Neptün Hanım, Alibey Adası’nda 1991 yılından beri hizmet veren Cunda Uno Restaurant ailesinin bir ferdi. Ağabeyi ve erkek kardeşi Cunda Uno Restoran’da, Neptün Hanım ise Altay Butik Otel’de misafirlerini adeta bir lezzet yolculuğuna çıkartıyorlar.

Adanın huzur dolu sokakları arasında, etrafı çiçeklerle çevrili “Saklı Bahçe” ise keşfedilmeye değer ayrı bir köşe! Altay Butik Otel bünyesindeki Saklı Bahçe‘de kahvaltı servisi, çay-kahve, ev yapımı limonata ve çeşitli tatlı ikramlarının yanı sıra günün ilerleyen saatlerinde biraz daha keyif yapmak isteyenler için alkollü içecek ve atıştırmalık servisi de veriliyor. Çiçeklerin göz alıcı renkleri arasında can bulan bu bahçede saatlerce oturup dinlenebilirsiniz.

Eğer tatilinizde Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürümek, cumbalı taş evleri ve tarihi kiliseleri ziyaret etmek, Pateriça bölgesindeki plajlarda denize girmek, meşhur Taş Kahve’de çay/kahve içmek, sahil şeridinde sıralanan restoranlarda Girit yemeklerini tatmak ya da gün batımını ‘bir kez de’ Aşıklar Tepesi’nden izlemek isterseniz Altay Butik Otel doğru bir tercih olacaktır.

Altay Butik Otel
Namık Kemal Mah. Ayvalık Cad. No:18 Alibey / Ayvalık – BALIKESİR
Telefon: 0 266 327 10 24 – GSM: 0 533 298 45 66
info@altaybutikotel.com
instagram @altaybutikotel

Sevdiysen Söyle :))